סקי חולות

שלג בחרמון יש רק לתקופה קצרה מאוד בכל שנה. חובבי סקי נאלצו עד כה להסתפק בימים המעטים בהם האתר פתוח. מתחמי סקי החולות החדשים שנפתחו באזור הדרום מעוררים התלהבות רבה בקרב חובבי הגלישה. הם גילו אופציה חדשה של גלישה על חול שאינה דורשת ציוד יקר או ביגוד טרמי. סקי חולות לא דורש הערכות מוקדמת או תרגול רב. כל מה שצריך לעשות בשביל לגלוש בדיונות החול זה להגיע אל האתר ולהתחיל ליהנות. 

מה זה סקי חולות?

במקום מדרונות מושלגים וקפואים, סקי חולות מתבצע במדרונות של חול רך ודק. זהו חול מיוחד שמגיע אל אזור ספציפי בנגב ממדבר סהרה. הגלישה מתבצעת באמצעות גלשן שמקבלים במקום. גולשים מנוסים מביאים עמם את הגלשן האישי שלהם. הגלישה הראשונה מלווה במדריך כאשר האתר פתוח בפני משפחות עם ילדים (החל מגיל שנתיים) וקבוצות חברים. ניתן לתאם גלישה במתכונת של יום גיבוש לעובדים. אם אתם מחפשים אטרקציה מיוחדת לקבוצת עובדים או מקום לעצור בו בדרך לאילת – סקי חולות הוא ללא כל ספק חוויה בלתי נשכחת. 

איפה כדאי לעשות סקי חולות?

חשוב להדגיש שלא כל דיונת חול מתאימה לגלישה. על מנת למנוע תאונות מיותרות כדאי להקפיד לגלוש רק באזורים שמיועדים לסקי חולות עם דגש על אתרים מוסדרים. הקפידו להשתתף בהדרכה הראשונית ושימו לב להנחיות של המדריך. האתרים המוסדרים מציעים מסלולי גלישה שנדבקו מאות פעמים ומתוחזקים בקפידה. 

טיפים שימושיים לסקי חולות

1. גלישה על שלג מתבצעת כאשר הגוף נשען קדימה בעוד גלישה בחול מומלצת כאשר המשקל מתרכז על החלק האחורי.
2. גלשני שלג מתאימים בחלקם גם לגלישה על שלג.  
3. יש אתרים של גלישת חולות כאן בארץ והם הרבה יותר נגישים וזולים בהשוואה לאתר החרמון. 
4. אפשר לגלוש בדיונות החול של הנגב בכל חודשי השנה. 
5. האתרים המוסדרים כוללים הדרכה, פינות ישיבה מוצלות וגם מכירה של שתייה וארטיקים. 
אחד מאתרי הגלישה המובילים בארץ נמצא במרחק של כ-40 דקות נסיעה דרומה מבאר שבע. אל תפספסו את ההזדמנות לחוויה מיוחדת בטיול הבא שלכם לדרום או לאילת. 

טואול - בניית אתרים