דיונות לגלישה

גלישת חול היא טרנד חדש בארץ ובעולם. לאחר שנים רבות בהן גלישה התאפשרה רק במדרונות מושלגים – היום כבר אפשר וכדאי לגלוש על דיונות חול. חשוב להדגיש שלא כל סוגי הדיונות מתאימות לגלישה. למען בטיחותכם חשוב להקפיד לגלוש רק באתרים מוסדרים. אתרי הגלישה מציעים הדרכה למתחילים ואפשרות לקבל במקום גלשן. אין צורך בביגוד מתאים או ניסיון. גולשים שמגיעים בפעם הראשונה אל המתחם יקבלו הדרכה ויעלו בפעם הראשונה אל הדיונה יחד עם מדריך. 

האם סקי חול מלכלך?

דיונות לגלישה הן דיונות חול רך שמגיע אלינו ממדבר סהרה. גרגירי החול דקים וקטנים. אם תפלו אל החול אתם צפויים להתלכלך אך ניעור קל של הגוף מסיר בקלות את החול. החוויה המדהימה מצדיקה את הלכלוך הקל. אם אתם לא אוהבים להתלכלך תוכלו לתאם לינה במתחם אירוח קרוב. דיונות לגלישה מלכלכות הרבה פחות בהשוואה לגלישת שלג אותה תסיימו לרוב רטובים ומכוסים בבוץ. 

איפה יש דיונות לגלישה בנגב?

אתר הגלישה המוסדר ממוקם במרחק של 40 דקות נסיעה לכיוון דרום מהעיר באר שבע. באתר דיונות לגלישה עם חול רך כאשר קיימת אופציה של גלישה במסלול רטוב. בכניסה אל האתר תגלו סככות צל, פינות ישיבה, עמדות שתייה ובעיקר, דיונות חול גדולות וגולשים עם חיוך גדול על הפנים. כראוי לאתר גלישה מוסדר פועלים במקום מדריכים וכל גולש מתחיל נהנה מהדרכה וליווי של המדריך. 
למי זה מתאים?
הגלישה בדיונות החול מתאימה לכל המשפחה עם אופציה של פעילות חווייתית לקבוצת חברים או עובדים.  גלישת חול נפוצה בכל רחבי העולם עם אתרים מובילים באירופה, בדובאי ובדרום אמריקה. אין צורך בניסיון קודם, ביגוד מתאים או ציוד ייחודי. ילדים נהנים לגלוש באתר החל מגיל שנתיים. כאשר מגיעות למקום משפחות סבא וסבתא מצטרפים לגלישה ונהנים ממנה גם בגיל 70. 
גלישת חול במסלול רטוב
החום הכבד במדבר מגביל לעתים את האפשרות לגלוש כך שהגולשים נעצרים באמצע המסלול. על כן, בשעות הבוקר והצהריים (השעות הכי חמות) כדאי לגלוש במסלול הרטוב וליהנות כך שמגלישה מהירה ורציפה. הגלישה במסלול הרטוב משדרגת באופן משמעותי את החוויה. 

טואול - בניית אתרים