גלישת חולות

אם חשבתם עד היום שגלישה אפשרית רק על הגלים בים או במדרונות מושלגים – הגיע הזמן שתתנסו בגלישת חולות בנגב. דיונות מרהיבות של חול משמשות מסלולי גלישת חולות לגולשים מתחילים ומנוסים. החול בדיונות שמיועדות לגלישה הוא חול רך ודק במיוחד. זהו חול שמגיע אל הנגב ממדבר סהרה וניתן למצוא אותו במעט מאד אתרים. גלישת חולות במשטחים שאינם כוללים את אותו חול רך אינה מומלצת. 

למי זה מתאים?

אל דיונות הגלישה מגיעים גולשים מנוסים וגם חסרי ניסיון מכל רחבי הארץ והעולם. אם אתם אוהבים את המדבר – הגיע הזמן שתתנסו בחוויה מדהימה. גלישת חולות היא אטרקציה נהדרת למשפחות עם ילדים, קבוצות חברים וגם זוגות. אם אתם אוהבים אקסטרים ויש לכם ראש פתוח – את החוויה הזאת אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לפספס. גלישת חולות לילדים אפשרית החל מגיל שנתיים ועד גיל 99. ניתן לתאם אירוח של קבוצות עובדים במתכונת של יום גיבוש. 

כיצד מתבצעת הגלישה?

גלשני חולות יסופקו במקום לגולשים יחד עם הדרכה קצרה. יהיה עליכם לטפס אל ראש הדיונה, למקם את עצמכם על הגלשן ולגלוש מטה בהנאה. קיימת אפשרות לגלישה זוגית. הגלישה מתבצעת על חול רך כך שאין כל סכנה בנפילה. 

מתי אפשר להתנסות בגלישה?

האתר פתוח בהתאם לתנאי מזג האוויר. בעונת הגשמים כדאי להתעדכן מראש בתחזית ולוודא שהאתר אכן פתוח. את המרכז הישראלי לגלישת חולות תמצאו ביישוב הפסטורלי אשלים (קרוב לאזור עם דיונות חול גדולות שמתאימות לגלישה). בהתאם למזג האוויר תוכלו להתנסות בגלישת חולות מהירה במסלול רטוב. יחד עם גלישה בכמה מסלולים מציע האתר גם פינות ישיבה מוצלות, שתייה חמה וקרה, הדרכה לגולשים מתחילים ומכירה של ארטיקים, גלידות ושתייה קרה. 
בהגעה ראשונה אל האתר תתבקשו להשתתף בהדרכה קצרה אודות טכניקת הגלישה והמסלולים. מדריך מנוסה מלווה אתכם אל ראש הדיונה ומכוון אתכם לגלישה מהנה מטה במסלול הרטוב (מסלול ספידבורדינג). בין גלישה לגלישה אתם מוזמנים לבלות בפינות הישיבה. האתר ממוקם ליד צומת שבטה (40 דקות נסיעה דרומית לבאר שבע). כדאי לעצור כאן בדרך לאילת. 
טואול - בניית אתרים