גלישת חול

אם עדיין לא התנסיתם בגלישת חול הגיע הזמן שתגלו על מה כולם מדברים. מתחמי גלישת חולות בדיונות בלב המדבר מציעות חוויה מדהימה. הכינו את עצמכם לקראת כמה שעות של כיף. המתחם פעיל בכל חודשי השנה כאשר שעות הפעילות משתנות. כדאי להתעדכן בשעות הפתיחה ובמזג האוויר הצפוי. המסלול הרטוב מאפשר גלישה גם בימי קיץ חמים. הגלישה בדיונות החול מתאימה לילדים, זוגות, קבוצות חברים וימי גיבוש. 

מעולם לא גלשתי, האם זה מתאים לי?

גלישת חול אינה דורשת ניסיון קודם. בניגוד לגלישת שלג או גלים בהן טכניקה חשובה מאוד, בגלישת חולות תצליחו גם בפעם הראשונה. נפילות הן על חול רך כך שאין כל סכנה לפציעה. הדרכה קצרה מספיקה לגלישה ראשונית מהנה. בכל פעם בה תעלו שוב ושוב למדרון תצברו ניסיון ותשפרו את הטכניקה. 
גלישת חול בימי הקיץ החמים
מתחמי הגלישה בנגב בחלקם פועלים בימים החמים רק בשעות אחר הצהריים. שיטת הספיד בורדינג שנהוגה באתר הגלישה שליד צומת שבטה פותרת את הבעיה. זוהי גלישה שמתבצעת על מסלול חול רטוב כך שהחול אינו חם ואפשר לטפס על הדיונה בקלות. הצוות באתר מקפיד להרטיב את החול במשך כל זמן הפעילות ומבטיח כך גלישה מהירה וחלקה. גלישת חול על מסלול רטוב מתאימה יותר לימי הקיץ החמים. 

היכן אפשר לגלוש?

רגע לפני שאתם ממהרים לשלוף את הבורד האישי שלכם ולצאת לגלוש בדיונה הראשונה שאתם מוצאים, כדאי שתדעו שלא כל הדיונות מתאימות לגלישה. רק באתרי גלישה מוסדרים תוכלו להיות רגועים בידיעה שהמסלול נבדק היטב ואינו כולל סלעים או כל מכשול אחר. נוכחות של צוות מדריכים מקצועי באתר נחוצה למניעת תאונות מיותרות. עשו לעצמכם הרגל לגלוש בראש שקט רק באתרים מוסדרים. 
מה מציע אתר הגלישה?
1. מסלולי גלישה בדיונות עם חול רך
2. גלשני בורד
3. הדרכה
4. פינות ישיבה מוצלות
5. שתייה קרה וחמה
6. ברז מים לרחצה
7. עמדת מכירת שתייה קרה וארטיקים
אתרי גלישת חול ידועים באווירה נעימה, מצב רוח טוב וחוויות בלתי נשכחות. אל תשכחו להביא אתכם מצלמה ותתכוננו להתמכר. 
טואול - בניית אתרים